سپتیک تانک هلدینگ صنابع برتر سپتیک تانک هلدینگ صنابع برتر .

سپتیک تانک هلدینگ صنابع برتر

سپتیک تانک

ابعاد سپتیک تانک فاضلاب 65 مترمکعب پلی اتیلن:

سپتیک تانک فاضلاب 65 مترمکعب پلی اتیلن دارای قطر 2.5 یا 3 می تواند باشد. انتخاب قطر بستگی به فضای موجود جهت دفن سپتیک تانک فاضلاب دارد. در صورتی که محدودیت فضا نداشته باشیم استفاده از سپتیک تانک فاضلاب با قطر 2.52 و طول 13 متر برای حجم 65 مترمکعب بهینه می باشد. علت این موضوع استقامت بیشتر  سپتیک تانک فاضلاب  در قطر پایین تر می باشد.

در صورت وجود محدودیت، استفاده از لوله فاضلاب با قطر 3 باعث می شود فضای کمتری در سطح توسط سپتیک تانک فاضلاب پلی اتیلن اشغال گردد. در این سپتیک تانک فاضلاب طول 9.2 متر فضا در زمین لازم خواهد بود.

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک تانک یک راه ساده،موثر و البته کم هزینه برای تصفیه اولیه فاضلاب خانگی و مجتمع های مسکونی است که دارای یک مخزن بتنی بزرگ و دو لوله ی ورودی و خروجی است شکل ساخت لوله های سپتیک تانک به گونه ای است که امکان خروج ذرات جامد و معلق را به حداقل می رساند سپتیک تانک دقیقاً در زیر سطح زمین قرار می گیرد .انواع سپتیک تانک:مخازن سپتیک تانک به صورت سپتیک تانک بتنی، آجری و  سپتیک تانک پلی اتیلن ساخته می شود

بطور کلی سپتیک تانکها را به دو صورت دفنی و زمینی نصب می نمایند. اما با توجه به آنکه در اغلب موارد لوله ورودی فاضلاب به سپتیک تانک در زیرزمین واقع شده است، ما مجبور به نصب سپتیک تانک بصورت دفنی هستیم.

عملکرد سپتیک تانک‌ها:

فاضلاب یا پساب خانگی تصفیه نشده به تندی تخلخل‌های شکل گرفته در میان دانه‌های خاک را مسدود می‌نمایند. در سپتیک تانک این امکان فراهم می‌شود که فاضلاب قسمتی از مایع به خاک زیرین نفوذ نماید. مهم‌ترین کاربرد سپتیک تانک‌ها عبارت است از حفظ توانایی جذب خاک زیرین. در این راستا سپتیک تانک‌ها سه رویکرد زیر را دنبال می‌نمایند:

ذرات جامد از مایع جدا می‌شوند. هنگامی که فاضلاب وارد تانک می‌شود، سرعت جریان کاهش می‌یابد و ذرات جامد سنگین ته نشین شده و لجن تشکیل می‌شود. روغن و دیگر ذرات جامد سبک‌تر به سطح بالای تانک حرکت می‌کنند و کف (تفاله) شکل می‌گیرد. هنگامی لجن و تفاله تخلیه می‌شود که مطمئن شویم پساب تصفیه شده (مایع) به ناحیه زهکشی برای جذب خاک تخلیه شده است.

امکان تصفیه بیولوژیکی را فراهم می‌نماید. مواد جامد و مایع طی یک فرایند طبیعی توسط عملیات باکتریایی تجزیه می‌شوند. این تجزیه در غیاب اکسیژن اتفاق می‌افتد (شرایط نا هوازی). در واقع نا هوازی همان معنای «سپتیک» را می‌دهد و این سیستم نام خود را از این فرایند گرفته است.

لجن و تفاله انبار می‌شود. مواد جامد در کف تانک انباشته و لجن تشکیل می‌شود. لجن شامل مواد جامد معلق و روغن ته نشین شده است. لجن و تفاله با گذر زمان تحلیل رفته و به احجام کوچک‌تر تبدیل می‌شود. در نواحی با آب و هوای گرم مانند جنوب ایالات متحده آمریکا در مقایسه با نواحی سردتر، امکان بیشتری برای شکسته شدن کامل مواد جامد و لجن فراهم است. بدون در نظر گرفتن شرایط آب هوایی، بقیه مواد غیر فرار در تانک باقی می‌ماند. فضای کافی برای مواد جامد درون تانک، در مدت زمان میان پمپاژ و نظافت باید در نظر گرفته شود. اگر مواد جامد تانک را پر نماید، این مواد جامد می‌تواند فرایند زهکشی را مسدود و مختل نماید.

روغن‌های آشپزخانه، در عملکرد سپتیک تانک اثراتی منفی به دنبال دارند؛ بنابراین پساب قبل از اینکه از طریق سپتیک تانک وارد فضای زهکشی برای تخلیه به خاک شود باید از تله‌های چربی (به دام اندازنده‌های چربی) عبور نماید.

بهترین کار این است که چربی‌های تولید شده در آشپزخانه را در شیشه‌های قدیمی شیر تخلیه نماییم و درون سطل زباله قبل از اینکه زهکشی شود قرار گیرند. مقادیر کم روغن آشپزخانه می‌تواند بدون اینکه آسیبی به سیستم وارد نماید وارد تانک شود.

پساب خروجی، باکتری و مواد مغذی:

مقدار آبی که از سپتیک تانک خارج و وارد فضای زهکشی می‌شود، پساب خروجی (Effluent) نام دارد. مقدار باکتری بسیار زیادی در پساب خروجی بر خلاف تصور عمومی وجود دارد.

پساب همچنین دارای نیتراتی است (از میان دیگر مواد) که به سمت پایین حرکت می‌کند. برای کاهش مقدار آلودگی که از طریق پساب خروجی به آب‌های زیر زمینی وارد می‌شود، در بسیاری موارد، اندازه فضای مورد نظر فاکتوری مهم می‌باشد.

فضاهای بزرگ‌تر سرعت بارگذاری را کاهش می‌دهد و به حفاظت از آب‌های زیرزمینی کمک می‌نماید. در برخی موارد، فضای تخلیه پساب خروجی به آب زیرزمینی دارای محیطی متخلخل یا خاک ماسه‌ای است. این نوع شرایط خاک برای سپتیک تانک‌ها مناسب نیست و یا نیاز به فضایی ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر از مواردی که شرایط این‌گونه نیست، می‌باشد. پاتوژن‌ها (عوامل بیماری‌زا) توسط تماس با خاک شکسته می‌شوند؛ بنابراین از میزان این مواد زمانی که درون خاک نفوذ می‌نمایند کاسته خواهد شد. همچنین، باکتری‌ها به صورت ناگهانی توسط خاصیت فیلتراسیون خاک از بین می‌روند و در نتیجه سبب خالص‌سازی پساب خروجی می‌شوند.

لوله‌های زهکش در حدفاصل‌ها و منافذ تعبیه می‌شوند تا اجازه نفوذ پساب به خاک را فراهم می‌نمایند. به این دلیل، نفوذپذیری خاک فاکتوری مهم برای مشخص نمودن نیازهای زهکشی محسوب می شود. آزمایش نفوذپذیری خاک محل زهکشی بسیار ضروری است. برای اطلاعات بیشتر در ادامه توضیحاتی در ارتباط با آزمایش نفوذ پذیری ارائه می‌شود.


برچسب: فروش سپتیک تانک،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۸:۵۳ توسط:هلدینگ صنابع برتر موضوع: نظرات (0)